Oto elektryczny rower Vassla Pedal. Minimalistyczny, a przy tym ładny dla oka i zaawansowany

Firma Vassla ze Szwecji ma jasno określony cel ze swoim elektrycznym rowerem Vassla Pedal – ma przykuwać uwagę innych, a użytkownikowi zapewniać idealny środek transportu w miejskich warunkach bez potrzeby regularnego przeprowadzania konserwacji. Jak to osiągnięto? O tym poniżej.
elektryczny rower Vassla Pedal, elektryczny rower, Vassla Pedal,
elektryczny rower Vassla Pedal, elektryczny rower, Vassla Pedal,

Elektryczny rower Vassla Pedal początkowo trafi na szwedzki rynek

Przyjęło się, że elektryczne rowery z czujnikiem momentu obrotowego są zaliczane do tych z wyższej półki i w tej właśnie uplasował się futurystycznie wyglądający Vassla Pedal. Ten futurystycznie wyglądający rower elektryczny szwedzkiego startupu poszedł w minimalistyczny, ale efektowny projekt, stawiając na grubą rurę środkową, która łączy się z przednim widelcem i tylnym trójkątem. Ciekawy charakter dopełniają wpisujące się w projekt proste korby, widełki, eleganckie błotniki, a nawet kierownica i siodełko.

Czytaj też: Elektryczne rowery górskie Evolve od Frey Bikes zapewniają świetne wyposażenie w racjonalnej cenie

O amortyzacji możecie pomarzyć i niestety nie poprawią jej jakoś szczególnie opony na 24-calowych obręczach, które wprawdzie są nieco szersze, niż zazwyczaj, ale nie tak szerokie, aby wydajnie tłumić wszelkie nierówności. To znacznie mniejsze obręcze względem standardowych 26-calowych egzemplarzy, ale ma to uzasadnienie – firma chciała, aby jej model był wygodny również dla niższych klientów, a nie tylko tych “przeciętnych” i ponadprzeciętnie wysokich. Uczyniła z niego jednocześnie model kierowany dla wszystkich płci.

Czytaj też: Powstanie tylko 200 egzemplarzy. Elektryczne rowery sX1 od Buddy Bike będą unikatowe

Przechodząc do specyfikacji, wymienny akumulator montowany w głównej rurze ramy, ma zapewniać wspomaganie na dystansach do 100 kilometrów. Zasila 250-watowy silnik w tylnej piaście o momencie obrotowym rzędu 45 Nm, który odpowiada za wspomaganie rowerzysty podczas pedałowania. Sam feeling oraz precyzję tego poprawia czujnik momentu obrotowego, który pomaga dokładnie mierzyć siłę pedałowania rowerzysty i na niego reagować.

Warto też wspomnieć, że układ napędowy obejmuje napęd pasowy z jednym przełożeniem, co zapewnia łatwość użytkowania i zmniejsza potrzebę konserwacji. Sprawa ma się podobnie z hydraulicznymi, a więc odpornymi na problemy z pancerzykami i linkami oraz szybko zużywającymi się klockami hamulcami. Resztę ciekawych elementów dopełnia łączność IoT, aplikacja umożliwiająca cyfrowe odblokowywanie, śledzenie w czasie rzeczywistym, ostrzeganie o próbach kradzieży i podglądanie historii przejazdów.

Czytaj też: Tesla SpaceX Model R – superauto z boosterami od rakiety. Mokry sen fanów Elona Muska

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, to mam dla Was niestety złą wiadomość. Vässla Pedal jest dostępny w przedsprzedaży tylko w Szwecji w cenie 2990 euro, a jego dostawy mają się rozpocząć w marcu 2023 roku.