Odkurza i mopuje, ale dywanu Wam nie zamoczy. Najnowszy Roomba Combo j7+ zadebiutował

Premiery doczekał się właśnie “najbardziej zaawansowany robot odkurzający 2w1”. Tak przynajmniej twierdzi firma iRobot, prezentując światu swojego Roomba Combo j7+, który wyróżnia się na tle innych robotów 2w1 tym, że odkurza i mopuje w jednym cyklu, przeprowadzając tym samym szybciej proces sprzątania. Zostało to umożliwione za sprawą nakładki, która w innowacyjny sposób podnosi się na wierzch robota, gdy ten wykryje podłogę miękką. To jednak nie koniec nowości względem innych modeli.
Roomba Combo j7+
Roomba Combo j7+

Roomba Combo j7+ zadebiutował

W praktyce Roomba Combo j7+ najpierw odkurza dywany i wykładziny, a następnie odkurza i myje podłogi, wykrywając oczywiście ich rodzaj na bieżąco. Dzięki temu mechanizmowi, kiedy już Roomba Combo j7+ wjedzie na dywan lub wykładzinę, jej automatyczne ramiona podniosą nakładkę mopującą, aby ta znalazła się na górze robota. Jego system również został zaktualizowany (do wersji OS 5.0) i z marszu zwiększa inteligencję oraz możliwości personalizacji oraz kontroli, wykorzystując przede wszystkim moduł łączności bezprzewodowe.

Czytaj też: Spodziewacie się sporych ulepszeń w Galaxy S23 Ultra? Możecie się ich nie doczekać

Producent chwali się, że dzięki ulepszeniom i nawigacji PrecisionVision, użytkownicy nie muszą już zbierać rzeczy z podłogi przed rozpoczęciem cyklu sprzątania. Robot ominie również leżące na podłodze przewody, ubrania, buty, skarpetki, plecaki, miski, zabawki i co najważniejsze – przykre niespodzianki pozostawione przez zwierzęta. Dodatkowo Roomba Combo j7+ rozpoznaje ponad 80 powszechnie występujących przedmiotów, dzięki czemu można mu zlecać sprzątanie zwłaszcza przy sprzętach, wokół których zwykle generuje się więcej zanieczyszczeń. Wszystko to z poziomu rozbudowanej aplikacji iRobot Home.

Czytaj też: Możliwe, że na premierę serii Redmi Note 12 nie będziemy musieli długo czekać

Ciekawe funkcje obejmują również możliwość sparowania robota z asystentem głosowym, ale w ogólnym rozrachunku ten robot sprzątający 2w1 jest bardzo “samodzielny”. iRobota Roomba Combo j7+ wykrywa, gdy ma nałożoną nakładkę mopującą i napełniony zbiornik na wodę, aby automatycznie aktywować tryb mopowania. Z kolei w przypadku odkurzania robot ten korzysta ze stacji ładująco-czyszczącej Clean Base. Zebrane przez robota zabrudzenia trafiają automatycznie do szczelnego worka instalowanego w stacji, dzięki czemu możemy zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie.

Czytaj też: Masz umowę w Orange? Nie ochroni Cię to przed zmianą cen

W Polsce nowe roboty odkurzająco-mopujące iRobot Roomba Combo j7+ będą dostępne od 4 października 2022 roku w cenach zaczynających się od 3999 złotych.