Specyfikacja Oppo A17K wyciekła. Premiera tuż za rogiem?

W listopadzie ubiegłego roku na rynek trafił Oppo A16K i najwyższy czas na jego następcę. Oppo A17K pojawia się po raz kolejny w przecieku, tym razem zdradzając swoją pełną specyfikację.
 Oppo A97 5G wycieka. Do sieci trafiły zdjęcia i szczegóły specyfikacji
 Oppo A97 5G wycieka. Do sieci trafiły zdjęcia i szczegóły specyfikacji

Co zaoferuje Oppo A17K?

Pełną specyfikację nadchodzącego smartfona ujawnił nam znany leakster Mukul Sharma. Tym razem przeciek zawiera nawet ceny i opcje kolorystyczne, więc premiera Oppo A17K jest już właściwie jedynie formalnością. Oczywiście, o ile udostępnione informacje są prawdziwe. Sharma zdradził, że w Indiach urządzenie kosztować będzie około 10 000 rupii, co w przeliczeniu daje ~600 zł. Jest to więc bardzo budżetowy model, o czym zresztą świadczy jego specyfikacja.

Czytaj też: Superwydajny Huawei Mate 50 Pro z aparatem z 10-stopniową przysłoną już w Polsce

Oppo A17K ma być napędzany przez układ MediaTek Helio G35 w konfiguracji 3/64 GB. Producent umożliwia tutaj rozszerzenie wirtualnej pamięci RAM do 4 GB, choć należy pamiętać, że odbywa się to kosztem pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowiada bateria 5000 mAh z ładowaniem 10 W. Smartfon działać będzie pod kontrolą Androida 12 z nakładką ColorOS 12.

Czytaj też: Przepiękne smartfony Huawei nova 10 debiutują w Polsce. Znamy ich ceny!

Z przodu znajdziemy 6,56-calowy ekran oferujący rozdzielczość HD+. We wcięciu w kształcie kropli wody producent umieści 5-megapikselowy aparat do selfie. Z tyłu, na niewielkiej wyspie zamontowano podwójny moduł z 8-megapikselowym czujnikiem głównym i dodatkowym o rozdzielczości 5 Mpix.

Czytaj też: Oppo A77s może zadebiutować w każdej chwili, ale jego wygląd i specyfikację już znamy

Z pozostałych informacji ujawniono, że urządzenie będzie wyposażone w aplikację Dirac 3.0, która ma poprawić jakość dźwięku w telefonie, jak i w słuchawkach. Oprócz tego wiadomo, że Oppo A17K będzie dostępny w kolorze złotym i czarnym, a jego premiera ma odbyć się w październiku.