Jesteście fanami postapo? W tę grę musicie zagrać… zwłaszcza że jest teraz darmowa

Still better than Fallout 76 – tak w skrócie można opisać klasyczną już grę wideo w świecie postapokaliptycznym, która przed laty zerwała z izometryczności poprzedniczek na rzecz pełnoprawnego 3D. Wielu i tak zapewne powie, że Fallout 3 jest gorszy od swojego następcy w postaci Fallout New Vegas (również jestem tego zdania), ale tak naprawdę ciężko nie docenić tego, co Bethesda miała do zaoferowania w ramach tej gry wydanej (uwaga) w 2008 roku. Jak ten czas leci… co nie?
Fallout 3
Fallout 3

Starsze gry mają w sobie “to coś” i Fallouty są tego świetnym przykładem. Jeśli nie graliście w Fallout 3, to teraz macie ku temu idealną okazję

W grach wideo możemy wyróżnić dwie wizje postapokaliptycznego świata. Z jednej strony mamy bardzo “swojskie” i dołujące klimatu Stalkera i Metro, a z drugiej nieco mniej przygnębiającą wizję Ziemi po wojnie nuklearnej, którą oferuje Fallout ze swoimi mutacjami, czarnym humorem i statystkami S.P.E.C.I.A.L w roli głównej. Oczywiście to nie tak, że Fallout to gra-komedia, o czym wiedzą wszyscy znający kilka historii związanych z kryptami w tym uniwersum, ale nie sposób nie powiedzieć, że nie jest “lżejsza” od “europejskiej” wizji postapo.

Czytaj też: iPhone 14 Plus? Postoję. Zainteresowanie tak niskie, że Apple mocno tnie produkcję

Wspominam o tym nie bez powodu, a dlatego, że z racji 25-lecia marki Fallout, Bethesda postanowiła połączyć siły z Epic Games i zacząć rozdawać Fallout 3 w wersji Game of the Year Edition za zupełną darmochę. Grę tę znajdziecie bezpośrednio w sklepie Epic Games i “kupicie” ją za zupełną darmochę. Promocja jest jednak ograniczona czasowo, więc musicie dokonać tego przed 27 października, a jeśli akurat chcecie, w podobnym guście możecie zgarnąć Evoland Legendary Edition.

Czytaj też: Sharp to już nie tylko telewizory. Masa nowości i wycieczka w stronę premium

Dzięki wersji GOTY, Fallout 3 uzyskany w tej promocji ma do zaoferowania pięć dodatków fabularnych, które pojawiły się po premierze samej gry, a więc Operation: Anchorage, The Pitt, Broken Steel, Point Lookout i Mothership Zeta. Zainteresowani? W takim razie życzę powodzenia w zwiedzaniu postapokaliptycznych ruin Waszyngtonu w 3D, jako ocalały z Krypty 101 w świecie opatrzonym w charakterystyczny “zielonkawy” filtr graficzny (to taki odpowiednik postapo filtru meksykańskiego).