Windows 11 w końcu będzie nieco mniej beznadziejny dla graczy. Nvidia naprawiła poważny błąd

Nvidia załatała problem, który dręczył graczy ze zaktualizowanym systemem Windows 11. Dzięki najnowszej aktualizacji sterowników Windows 11 w końcu będzie nieco mniej beznadziejny dla graczy, a zważywszy na nasze ostatnie odkrycie, to bardzo, ale to bardzo ważna informacja.
Windows 11 w końcu będzie nieco mniej beznadziejny dla graczy. Nvidia naprawiła poważny błąd

W ostatnim czasie Windows 11 nie traktuje graczy zbyt dobrze

Windows 11 po aktualizacji 22H2 stał się systemem-koszmarem dla wielu graczy do tego stopnia, że Microsoft postanowił wstrzymać dystrybucje aż do czasu ustabilizowania kwestii wszelkich mankamentów oprogramowania. Jednym z problemów, które dręczyły ten system operacyjny, były błędne odczyty obciążenia karty graficznej.

Czytaj też: Artemis 1 wystartował. Zobacz spektakularne zdjęcia z misji NASA

Mówiąc dokładniej, weryfikacja rzeczywistego obciążenia GPU w danej chwili była zwyczajnie niemożliwa. Użytkownicy zgłaszali, że odczyty wykorzystania GPU w Menedżerze zadań oscylowały na poziomie 100% lub bardzo blisko niego i to nawet przy jego zupełnym nieobciążaniu.

Czytaj też: Wchodzi w życie unijna ustawa o usługach cyfrowych. Internet stanie się bezpieczniejszym miejscem

Okazało się, że błąd leżał w menedżerze okien pulpitu (DWM) i Nvidia wiedziała o nim od dłuższego czasu. W rzeczywistości znała problem na tyle dobrze, że sugerowała użytkownikom jego obejście poprzez wyłączenie wspomaganego sprzętowo GPU Scheduling z poziomu ustawień systemu Windows.

Czytaj też: To ten procesor napędzi topowe smartfony 2023 r. Wszystko, co musisz wiedzieć o Snapdragonie 8 Gen 2

Ten problem to już jednak przeszłość w przypadku kart graficznych firmy Nvidia. Wraz z najnowszą aktualizacją sterowników GeForce Game Ready z certyfikatem WHQL w wersji 526.98 firma wprowadziła stosowną poprawkę, która dodatkowo wprowadziła obsługę karty RTX 4080 oraz optymalizację wielu kolejnych gier.