Kiedy nowe iPady? Wydaje się, że jeszcze na nie poczekamy

W ostatnich tygodniach nie brakowało przecieków dotyczących jesiennej premiery nowych iPadów. Wszystkie źródła wskazywały na 17 października, ale jak dobrze wiemy, tego dnia żadne tablety się nie pojawiły. Kiedy więc Apple wypuści kolejną generację iPadów?
Kiedy nowe iPady? Wydaje się, że jeszcze na nie poczekamy

Nowe iPady jednak dopiero w przyszłym roku?

Październikowe plany giganta z Cupertino – przynajmniej wedle przecieków – były naprawdę spore. Mówiło się bowiem, że firma szykuje się do wprowadzenia na rynek aż trzech nowych iPadów. Zauważyliśmy nawet obniżkę cen obecnej generacji, a ta zwykle następowała w ramach premiery kolejnych modeli. Tak się jednak nie stało i jedyne co dostaliśmy, to Apple Pencil z USB-C. Tymczasem po rzekomym iPadzie 11, iPadzie mini 7.generacji i iPadzie Air 6.generacji ani śladu. Nowe doniesienia zmieniły się trochę, bo już to nie iPady szykują się do premiery, a MacBooki.

Czytaj też: Apple zaskakuje – wprowadza nowy Apple Pencil z USB-C i obniża ceny iPadów

Zaledwie wczoraj pisaliśmy wam, że teraz doniesienia wskazują na przypadający na koniec października debiut kilku nowych komputerów Apple’a. Co prawda to samo mówiło się wcześniej o iPadach, dlatego podchodzimy do tego z dość dużą dozą rezerwy. Tak czy inaczej, wydawało się, że temat iPadów poszedł już w odstawkę i nie wróci przez jakiś czas, ale jak się okazało, kolejne plotki pojawiły się bardzo szybko. Znów dostarczył nam ich Mark Gurman w swoim biuletynie Power On.

Czytaj też: Apple ma coś jeszcze w zanadrzu. Szykuje się premiera nowych komputerów Mac?

Z raportu wynika bowiem, że kolejna generacja iPadów z pewnością nie pojawi się w tym roku, a harmonogram Apple’a zakłada premierę dopiero w marcu 2024 roku. Chodzi o wspomnianego wcześniej iPada 11.generacji, iPada Mini 7.generacji i iPada Air 6.generacji. Właśnie co do tego ostatniego pojawiły się też nowe szczegóły. Gigant z Cupertino pracuje podobno nad modelem Air z ekranem o przekątnej 12,9”.  Do tej pory, jeśli chcieliśmy tak duży tablet od Apple’a, musieliśmy sięgnąć po iPada Pro z 11- i 12,9-calowym ekranem. Niestety, tutaj od razu warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do modelu Pro, nie ma co liczyć na przejście na wyświetlacz miniLED ani OLED. Gigant ma pozostać przy tej samej technologii LCD, którą znamy z obecnych generacji. To również oznacza bark funkcji ProMotion na pokładzie, co jest dość rozczarowujące.

Czytaj też: Masz iPhone’a? Sprawdź, jakie nowości dostaniesz w nowej wersji iOS 17

Natomiast zgodnie z informacjami udostępnionymi przez 9to5Mac , iPad Air będzie dostępny łącznie w czterech wariantach – z 10,9- i 12,9-calowym ekranem z Wi-Fi i Wi-Fi + Cellular. Gurman wskazuje, że właśnie te modele zaliczą swoją premierę w marcu przyszłego roku.

Czytaj też: Apple nie chce pozostać z tyłu. Ale w tym celu musi mocno pracować

Ten miesiąc ma być zatem zarezerwowany dla nowych komputerów Mac z chipem M3. Możliwe, że obok nich Apple pokaże też iPada Pro napędzanego przez ten właśnie procesor. Pamiętajcie jednak, że to wciąż jedynie plotki i nie ma co się za bardzo nastawiać. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, iż na ten rok gigant skończył już z nowościami i nic więcej nie pokaże.