Na tych smartfonach Samsunga już wypróbujesz One UI 6 z nowym Androidem

Odliczamy już godziny do premiery stabilnego Androida 14, co jednak nie oznacza, że tak szybko trafi on na kwalifikujące się do aktualizacji urządzenia. Miną zapewne jeszcze miesiące, zanim poszczególni producenci udostępnią go wraz ze swoimi nakładkami. Na szczęście wcześniej można wypróbować je w ramach testów beta. Samsung zdecydowanie jest jedną z tych firm, która radzi sobie z tym najlepiej, dlatego One UI 6.0 z Androidem 14 w wersji beta można już testować na sporej liczbie urządzeń.
Na tych smartfonach Samsunga już wypróbujesz One UI 6 z nowym Androidem

Stabilna wersja One UI 6 i Androida 14 coraz bliżej smartfonów Samsunga

Android 14 zadebiutuje na dniach, do już 4 października. Co prawda spodziewaliśmy się go jeszcze w sierpniu, a potem wszystko wskazywało na wrześniową premierę, jednak ostatecznie stanęło na początku października. Google najwyraźniej chce pokazać wszystkie swoje nowości w ramach jednego wydarzenia, więc obok stabilnej wersji systemu zobaczymy również serię Pixel 8 oraz Pixel Watch 2. Wracając jednak do najważniejszego – Android 14 może i będzie już dostępny oficjalnie, ale przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, zanim aktualizacja trafi na smartfony. Trzeba bowiem pamiętać, że poszczególni producenci muszą dokonać ostatnich poprawek swoich autorskich interfejsów i dopiero kiedy wszystko będzie w porządku, zaczną udostępniać te nowości – najpierw oczywiście w wersji beta.

Czytaj też: Android 14 – już wiemy, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany

Samsung jest jedną z tych firm, która od dłuższego już czasu najlepiej radzi sobie z wdrażaniem aktualizacji. Nadal właściciele kwalifikujących się urządzeń muszą trochę czekać, ale przynajmniej nie tak długo, jak jeszcze parę lat temu. Już od miesiąca firma udostępnia wersje beta One UI 6 opartego na Androidzie 14 wielu swoim modelom. Pierwsze w kolejności były tegoroczne flagowce Galaxy S23 i chociaż spodziewaliśmy się, że następne w kolejności będą tegoroczne składaki lub seria S22, Samsung zdecydował się wprowadzić do programu modele z niższej półki. W pierwszej połowie września One UI 6 beta dostępna była dla właścicieli Galaxy A54 oraz Galaxy A34, co było prawdziwym zaskoczeniem, bo to pierwszy raz, kiedy Samsung w ogóle udostępnił betę nakładki dla telefonów Galaxy A3x.

Czytaj też: Android 14 to nie tylko nowe funkcje w systemie. Zmieni się jeszcze jedna istotna kwestia

One UI 6 i Android 14 w wersji beta dostępne są do testów w Korei Południowej, Niemczech, USA, Chinach, Indiach, Polsce i Wielkiej Brytanii. Na tych modelach możecie sprawdzić, jakie nowości przygotował dla was Samsung i Google.

 • Galaxy S23 
 • Galaxy S23 Plus
 • Galaxy S23 Ultra
 • Galaxy S22
 • Galaxy S22 Plus
 • Galaxy S22 Ultra
 • Galaxy S21
 • Galaxy S21 Plus
 • Galaxy S21 Ultra
 • Galaxy A54
 • Galaxy A34
 • Galaxy A53

By zapisać się do testów, wystarczy wejść na telefonie w aplikację Samsung Members i tam znaleźć baner z zaproszeniem do testów. Po zaakceptowaniu zgłoszenia do programu aktualizacja będzie gotowa do zainstalowania i znajdziemy ją w Ustawienia telefonu > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj.

Czytaj też: Galaxy S24 na grafikach. Ten wygląd jest trochę znajomy

Mówi się, że stabilna wersja One UI trafi na pokład serii Galaxy S23 jeszcze w październiku i jeśli okaże się to prawda, Samsung chyba pobije rekord. Oczywiście posiadacze starszych modeli będą musieli zaczekać nieco dłużej, ale i tak dostaną aktualizacje szybciej, niż użytkownicy smartfonów innych producentów.