Z takim rowerem każda przejażdżka to przygoda. Heybike Hero jest niczym e-bike marzeń

Chińska firma Heybike postanowiła zasięgnąć crowdfundingu w ramach swojej pierwszej kampanii na Indiegogo, gdzie zaczęła sprzedawać e-bike Hero. Oczywiście nie jest to byle elektryczny rower.
Z takim rowerem każda przejażdżka to przygoda. Heybike Hero jest niczym e-bike marzeń

Elektryczny rower Heybike Hero jest e-bike, o którym marzysz

Zaprezentowany przez firmę Heybike rower Hero jest zaprojektowany specjalnie tak, aby łączyć wysokiej klasy funkcje z równie wysoką wytrzymałością oraz możliwościami. Efekt? Zaawansowany e-bike stworzony do podbijania każdego terenu, w którego sercu znajduje się lekka, bo 2,8-kilogramowa rama, która tak niską wagę zawdzięcza zastosowaniu włókna węglowego. Co ciekawe, producent daje na tę ramę całe 10 lat gwarancji, zapewniając również użytkownikom wybór między wariantem step-through i step-over o wytrzymałości na obciążenie do 181,5 kg. To sporo, zważywszy na 34-kilogramową wagę samego e-bike.

Czytaj też: Orbea pokazała e-bike Diem. Ten elektryczny rower chce przedefiniować miejską mobilność

Wybór nie kończy się jednak na samej ramie, bo firma Heybike oferuje potencjalnym nabywcom wybór między dwoma silnikami. Droższy model wykorzystuje elektryczny silnik między korbami o mocy rzędu 750 watów i momencie obrotowym na poziomie 160 Nm, podczas gdy ten tańszy stawia na silnik w piaście tylnego koła o mocy 1000 watów i 100-Nm momencie obrotowym. W obu przypadkach rowerzyści mogą liczyć na bardzo responsywny silnik z racji zastosowania czujnika momentu obrotowego i podczas jazdy dowolnie zmieniać tryb wspomagania (jeden z pięciu), wliczając w to tryb o całkowicie zdezaktywowanym silniku.

Czytaj też: Oto Juggernaut XD z dwoma łańcuchami. Nie byle elektryczny rower, a istna bestia do jazdy w terenie

Mimo potężnego systemu napędowego, którego zasila akumulator litowo-jonowy o pojemności 864 Wh i zasięgu do 96,5 km po 4-godzinnym ładowaniu dołączoną 48-V ładowarką, Heybike postanowiło zapewnić rowerowi Hero tradycyjną tylną przerzutkę Shimano Altus. Terenowe możliwości tego e-bike uzupełnia pełny system zawieszenia w połączeniu z amortyzującym siodełkiem i 4-calowymi szerokimi oponami na 26-calowych obręczach, a o kwestie bezpieczeństwa dbają hydrauliczne hamulce tarczowe, przedni reflektor o mocy 1000 lumenów oraz kolorowy wyświetlacz zintegrowany z kierownicą z opcją podłączenia do niego aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja i rower. Duet dziwaczny, ale przynajmniej pierwszy taki na świecie

Na bezpośrednie kupno Heybike Hero nie liczcie. Ten rower elektryczny jest aktualnie dostępny wyłącznie w ramach “przedpremierowego zamówienia” na Indiegogo, gdzie można zapewnić sobie rezerwację obu modeli w bardzo promocyjnej cenie 2699 dolarów za wariant z silnikiem między korbami i 2399 dolarów za tą z silnikiem w piaście tylnego koła. To o tyle ciekawe, że klienci otrzymają teraz szereg dodatków w postaci opcjonalnych akcesoriów (tylny bagażnik, dodatkowy akumulator, pokrowiec), płacąc znacznie mniej, bo planowana cena detaliczna będzie sięgać kolejno 4999 i 4599 dolarów. Wysyłki zamówionych rowerów są aktualnie planowane na czerwiec bieżącego roku i najpewniej się odbędą, bo firma zgromadziła już ponad 2000% potrzebnego kapitału.