Google pozwoli nam w końcu poprawić błędy w wiadomościach RCS

Każdy popełnia błędy, a w pisanych na szybko wiadomościach zdarza się to dość często. Bywają jednak sytuacje, kiedy wolelibyśmy, by nasz rozmówca nie zobaczył naszych literówek czy innych pomyłek. Na szczęście Google pozwoli nam je edytować w wiadomościach RCS.
Google pozwoli nam w końcu poprawić błędy w wiadomościach RCS

Błąd w wiadomości RCS? Nie ma problemu, Google umożliwi Ci jego poprawę

Instagram, Messenger, WhatsApp – wszystkie najpopularniejsze komunikatory od dawna oferują już możliwość edycji wysłanych wiadomości. Oczywiście funkcja ta ma kilka ograniczeń, przede wszystkim nie można z niej korzystać, kiedy się chce, bo każda z aplikacji ma określony czas na edycję po wysłaniu wiadomości. Mimo tego to naprawdę wygodna i przydatna w wielu sytuacjach funkcja. Każdy z pewnością nie raz wysłał tekst z jakimś rażącym błędem. Czasem robimy literówki z powodu pośpiechu, czasem autokorekta w smartfonie zmienia wyrazy i inne, dość przypadkowe. Przykładów, kiedy edycja wiadomości może się przydać, jest jeszcze bardzo, bardzo dużo, ale czy potrzeba tutaj powodów?

Czytaj też: Google sypie nowościami jak z rękawa. Android zyska kilka przydatnych funkcji

To funkcjonalność, której użytkownicy potrzebują i na szczęście większość komunikatorów już ją oferuje. Google postanowił do nich dołączyć, jednak pod pewnymi – dość licznymi – warunkami. Przede wszystkim nie jest to opcja dostępna w wiadomościach SMS, a jedynie tych, wysłanych w standardzie RCS. Ponadto obie strony, zarówno rozmówca, jak i odbiorca, muszą korzystać z tego standardu oraz najważniejsze, edycja jest możliwa tylko w ciągu 15 minut od wysłania wiadomości.

Czytaj też: Samsung pracuje nad kolejną funkcją Galaxy Ring. Dzięki niej łatwo znajdziesz swój pierścień

By edytować wiadomość, należy:

  • Nacisnąć i przytrzymać wiadomość, którą chcemy edytować.
  • Wybrać opcję “Edytuj”, ukrytą pod ikonką ołówka
  • Wprowadzić i zatwierdź zmiany, naciskając przycisk “Zapisz” lub klikając ikonę znacznika wyboru.

Czytaj też: Galaxy AI w smartfonach, tabletach i… smartwatchach. Samsung zapowiada rewolucję w zegarkach

Sama edycja jest więc bardzo prosta, a największym ograniczeniem jest tutaj fakt, że obie strony konwersacji muszą korzystać z RCS, co nie zawsze jest takie oczywiste i może być warunkiem trudnym do spełnienia. Oczywiście należy też pamiętać, że w przypadku rozmów z użytkownikami iPhone’ów, funkcja edycji nie będzie działać, choć to powinno zmienić się jeszcze w tym roku, bo zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po długich oporach Apple w końcu porzuci SMS-y i przejdzie na RCS.