Ściśle Fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #9

A jeśli z jakiegoś powodu ominęliście poprzednie odcinki naszej iOS’owej serii to zapraszamy do ich sprawdzenia:
Ściśle Fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #9

 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #1 
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #2
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #3
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #4
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #5
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #6
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #7
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #7
 • Convert Units

  Convert Units

  Convert Units

  cena: bezpłatny

  pobierz z iTunes

  Jeszcze rok temu byłem sceptyczny jeśli chodzi o aplikacje tego typu. Convert Units to prosta aplikacja do szybkiego przeliczania jednostek. Czytając zagraniczne teksty często spotyka się wagę podaną w funtach, zamiast w kilogramach, Fahrenheit okazuje się być o wiele bardziej popularnym gościem niż Celsjusz itd. Autorzy aplikacji uwzględnili chyba wszystkie ważniejsze kategorie jeśli chodzi o jednostki: energii, długości, czasu, masy, siły, ciśnienia, szybkości, temperatury, głośności.. itd. Ciekawym dodatkiem jest opcja dodawania swoich własnych jednostek i ich przeliczników – czego chcieć więcej?

  Trollolol

  Trollolol

  Trollolol

  cena: bezpłatny

  pobierz z iTunes

  Nie tak dawno temu, w naszej tajnej, online’owej bazie rekordy popularności biła aplikacja, która… dodawała do dowolnego zdjęcia rysunkowe nosorożce. Trollolol to coś podobnego – korzystając z całkiem niezłych algorytmów rozpoznawania twarzy, aplikacja nakłada na wykonane przez Was fotki, popularne w sieci, rysunkowe twarze znane szerzej jako “rage faces”. Nie jest to na pewno aplikacja, która przyda się Wam do czegoś konstruktywnego, ale polecam wypróbować ją przy okazji jakiegoś wypadu ze znajomymi.

  Live TV

  Live TV

  Telewizja na żywo (Live TV)

  cena: 0,79€

  pobierz z iTunes

  Nazwa aplikacji, będąc szczerym, załatwia kwestię jej opisu. Jedyne czego jej brakuje moim zdaniem to opcja nagrywania (to by było coś) i więcej dostępnych kanałów. Aktualnie, na żywo można pooglądać takie stacje jak: Interia TV, Dami, Toya, TV Trwam, Eska TV, ITV, Tele 5, Ale Kino, TV Łomża, Pomerania TV, ChristusVincit-TV, NHK, Euronews International, Al Jazeera (English, Arabic i Sport), France24 oraz Press TV. Sami musicie zdecydować, czy któryś z tych kanałów jest na tyle dobry, żeby zapłacić za jego oglądanie na waszym telefonie.

  AmpliTube

  AmpliTube

  AmpliTube Free

  cena: bezpłatny

  pobierz z iTunes

  Typowy gadżet dla gitarzystów, traktowany przez niektórych jako przenośne studio nagrań. AmpliTube oferuje reamp czystego sygnału waszego ukochanego elektryka/basu, podłączonego do iPhone’a (bez przejściówki ani rusz!). Do dyspozycji mamy symulator wzmacniacza i trzech efektów (w tym bramkę szumów i delay) dzięki którym możecie w teorii uzyskać imponujące brzmienie. W teorii, bo nadal rozmawiamy o aplikacji dostępnej na telefon – nie słyszałem, żeby korzystał z niej na przykład Kerry King, ale pobawić się można. Z bardziej przyziemnych bajerów, które mogą się Wam naprawdę przydać, AmpliTube oferuje stroik oraz metronom. 

  iReddit

  iReddit

  iReddit

  cena: bezpłatny

  pobierz z iTunes

  Chyba mogę bezpiecznie założyć, że nasz portal odwiedzają użytkownicy Wykop.pl – jednego z moich ulubionych miejsc w sieci, które staram się odwiedzać regularnie. Bezsensem byłoby polecanie aplikacji do Wykopu – myślę, że każdy już o niej słyszał (jeśli nie, to polecam sprawdzić). Od jakiegoś czasu na wykopie zaczęły pojawiać się, i to w ilości hurtowej, linki z najfajniejszego obecnie moim zdaniem miejsca w sieci, czyli portalu Reddit. iReddit to aplikacja, która ułatwi Wam przeglądanie tego portalu w sposób znaczący – porównując moje “user experience” z tradycyjnym przeglądaniem tego miejsca za pomocą Safari, muszę przyznać, że o wiele wygodniej korzysta się z aplikacji stworzonej dla użytkowników ekranów dotykowych.