Wyciekła specyfikacja serii Redmi K60. Na model Pro możemy wcale nie czekać długo

Chociaż premiery serii Redmi K60 spodziewamy się dopiero za kilka miesięcy, to przecieki na jej temat już zaczęły trafiać do sieci. I nie są to jakieś drobne informacje, a sporo szczegółów dotyczących wyświetlacza, układu, baterii i obsługiwanego ładowania. W tej specyfikacji jest jednak coś znajomego.
Redmi K50

Redmi K50

Co zaoferuje nadchodzący Redmi K60?

Najpierw skupmy się na tym, co ujawnia nam Digital Chat Station. Tutaj informacji jest sporo, ale zaczynimy od wyświetlacza. Jeden z modeli K60 zostanie wyposażony w ekran AMOLED o rozdzielczości 2K. Rozmiar i częstotliwość odświeżania nie zostały sprecyzowane, ale można spodziewać się przynajmniej 6,5-calowego panelu z odświeżaniem 120 Hz.

Czytaj też: Budżetowy Huawei P50 Pocket podobno zadebiutuje już niedługo. Czego się po nim spodziewać?

Kolejne szczegóły dotyczą układu — tu zaskoczenia raczej nie ma, bo na pokładzie serii znajdą się przynajmniej dwa potężne układy od Qualcomm. Dlaczego “przynajmniej”, bo nie wiemy, ile modeli liczyć będzie seria. Będzie to z pewnością model podstawowy i Pro, ale oprócz tego na rynek może wejść też edycja gamingowa i kilka innych wariantów. Tak czy inaczej, Redmi K60 ma być napędzany przez Snapdragona 8+ Gen 1, natomiast wariant Pro sięgnie już po nieogłoszony jeszcze flagowiec — Snapdragon 8 Gen 2.

Tutaj warto od razu wspomnieć, że w kontekście Redmi K60 Pro niektóre źródła wskazują na premierę jeszcze w tym roku. Patrząc na działania innych producentów, miałoby to wiele sensu, bo w ostatnim czasie często spotykamy się z wprowadzaniem serii w jednym czasie, a mocniejszego modelu o kilka miesięcy wcześniej lub później.

Czytaj też: Jesteś klientem Heyah? Możesz zarejestrować numer w aplikacji

Wracając jednak do tematu, leakster w swoim przecieku ujawnił jeszcze, że model podstawowy ma być wyposażony w naprawdę pojemną baterię 5500 mAh z szybkim ładowaniem 67W i bezprzewodowym ładowaniem 30W. Jeśli to prawda, byłby to pierwszy model Redmi obsługujący ładowanie bezprzewodowe.

Czytaj też: Od listopada Allegro podnosi stawki za dostawy. Dostali nowy cennik od InPostu

Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia na temat smartfonów, to powyższa specyfikacja podstawowego Redmi K60 mogła wydać się Wam nieco znajoma i nie bez powodu. Wczoraj pisaliśmy Wam o przecieku ujawniającym szczegóły na temat POCO F5 i kilka informacji się pokrywa. Przypadek? Nie, bo oczekuje się, że właśnie Redmi K60 wchodząc na rynek globalny zostanie przemianowany na POCO F5.