Samsung idzie jak burza. Kolejne urządzenia dostają Androida 14 z One UI 6. Twój model jest na liście?

Południowokoreański gigant ani na moment nie zwalnia tempa i udostępnia aktualizację do Androida 14 z One UI 6 dla kolejnych urządzeń. Tym razem nie tylko dla smartfonów, ale również tabletów. Sprawdźmy, które modele wkrótce dostaną masę nowości?
Samsung idzie jak burza. Kolejne urządzenia dostają Androida 14 z One UI 6. Twój model jest na liście?

Android 14 z One UI 6 trafia do coraz większej liczby urządzeń. Aktualizacja przynosi masę nowości

W październiku Samsung zaprezentował w końcu stabilną wersję nakładki One UI 6 opartej na najnowszej wersji Androida. Interfejs był od jakiegoś czasu w fazie testów, jednak dopiero podczas wydarzenia poznaliśmy szczegóły przygotowanych ulepszeń. Głównym celem tej generacji One UI jest podniesienie komfortu użytkowania urządzeń, ze szczególnym naciskiem na rewolucję w edycji zdjęć i wideo, za które odpowiedzą inteligentne funkcje.

Czytaj też: Poznaliśmy pełną specyfikację modeli z serii Galaxy S24. Premiera to już czysta formalność

Dużą i od razu rzucającą się w oczy nowością jest Szybki Panel. Został on podzielony na różne sekcje, z kafelkami łączności Wi-Fi i Bluetooth na górze, dużą sekcją z ikonami szybkich ustawień na środku, suwakiem jasności i kontrolkami ochrony oczu, Smart View i Sterowaniem urządzeniami na dole. Ogólny wygląd jest subtelny i opływowy oraz zapewnia dobrą widoczność wszystkich opcji szybkich ustawień.

Aplikacja Galeria zyskała natomiast sporo funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Photo Remaster i Object Eraser, przeanalizuje nasze zdjęcia i zaproponuje sugestie dotyczące ulepszeń obrazu. Samsung Studio to natomiast wielowarstwowy edytor wideo, który umożliwia użytkownikom łatwe dodawanie tekstu, naklejek i muzyki do osi czasu filmów. Nowości pojawiły się też w aplikacji Zdrowie. Zostanie ona rozszerzona o cyfrowy ekosystem zdrowia, a Samsung dostępni niezależnym programistom dostęp do czujnika BioActive w smartwatchach Galaxy za pośrednictwem pakietu Samsung Privileged Health SDK.

Czytaj też: Nothing zapowiada nadchodzące wydarzenie. Czy pojawi się nowy smartfon?

Ponadto użytkownicy mogą liczyć na nowy projekt emoji, podgląd zdjęć i filmów w panelu Udostępnij, więcej opcji udostępniania, ulepszenia wielozadaniowości, zegar na ekranie blokady z wieloma opcjami udostępniania, nowy widżet Pogody, a także wiele nowych informacji w samej aplikacji. To oczywiście nie wszystko, bo Samsung mocno postarał się, by użytkownicy nie poczuli się zawiedzeni tą aktualizacją. Nie brakuje też oczywiście funkcji nastawionych na poprawę zabezpieczeń, by system był jeszcze bardziej niezawodny i gwarantował użytkownikom większą ochronę.

Czytaj też: Użytkownicy iPhone’ów skarżą się na dziwny błąd. Co tym razem się zepsuło?

Które urządzenia dostaną aktualizację Androida 14 z One UI 6?

Samsung udostępnia uaktualnienie partiami, więc właściciele najnowszych modeli mogą już cieszyć się nowościami. Teraz dowiedzieliśmy się, że kolejne urządzenie dostają aktualizację. Co prawda dopiero w niektórych regionach, dlatego trzeba jeszcze uzbroić się w nieco cierpliwości, jednak przynajmniej wiadomo, że gigant działa zgodnie z planem.

Czytaj też: Android z masą nowości. Google ma coś dla smartfonów, tabletów i smartwatchy

Oto modele, które dostaną teraz aktualizację:

  • Samsung Galaxy S21 FE,
  • Samsung Galaxy A52s,
  • Samsung Galaxy A33,
  • Samsung Galaxy Tab S9 FE
  • Samsung Galaxy Tab S9 FE+.