News

News

SharePoint – przydatny składnik pakietów Office 365 i Microsoft 365

Mamy wrażenie czasami, że pakiety biurowe proponowane przez Microsoft są zdecydowanie niedoceniane. Każdy zna Worda i Excela, niektórzy korzystają z PowerPointa. Powodzeniem cieszą się Teams, ale SharePoint jest już mniej znany. A szkoda, bo ta aplikacja znakomicie ułatwia pracę mniejszych i większych grup roboczych.
News

Zobaczcie 360° wideo znad stolicy Korei Północnej

Miasto robi wrażenie opuszczonego. Trudno dostrzec ludzi, jest mało aut. Pjongjang, pięknie położony nad rzeką Taedong-gang, wygląda jak miasto duchów. Komunistyczne władze ocenzurowały film, ale jego autor zapewnia, że usunięto tylko 10% nagrań. Finalne wideo ma ponad 12 minut.
Galaxy S9 koncept News

Nowe informacje o Galaxy S9

W benchmarku serwisu Geekbench pojawiły się wpisy, dotyczące 2 modeli Samsunga z serii 9. Obydwa mają 4 GB RAM-u i wykorzystują nowe procesory Snapdragon. Prototypowe modele jak na razie wypadają w testach gorzej niż Galaxy S8.
News

Najgorsi piłkarze świata

Koreańska uczelnia zorganizuje turniej w piłkę nożną robotów. Uczestnicy rywalizować będą w kategoriach takich jak najlepszy strzelec, bramkarz a także... komentator.
News

Microsoft zamierza zwolnić 3 tysiące osób

Redukcją etatów zagrożone są głównie zagraniczne działy handlowe, zajmujące się sprzedażą pudełkowych wersji programów. Amerykańska firma zamierza teraz bardziej koncentrować się na sprzedaży usług chmurowych.
News

Prezydent USA o manipulacjach wyborczych

Donald Trump podczas pobytu w Warszawie stwierdził, że nie tylko Rosja mogła hakować systemy podczas wyborów prezydenckich. Skrytykował też Rosję za cyberataki i destabilizację sytuacji na Ukrainie.
News

14 sierpnia premiera StarCraft: Remastered

Odświeżony "StarCraft" wychodzi 19 lat po swoim debiucie. Twórcy gry poprawili teraz grafikę i dodali opcje społecznościowe. "Remastered" można kupić za około 65 złotych. A ze strony Blizzarda zainteresowani za darmo ściągną starą wersję z 1998 roku.
News

NEWS: Petya był atakiem wymierzonym w Ukrainę

Cyberprzestępcom chodziło o uderzenie w ważne elementy infrastruktury technologicznej naszego wschodniego sąsiada. Według Antona Cherepanova z firmy antywirusowej ESET, za infekcją stoi grupa o nazwie TeleBots. Inne kraje, w tym Polska, miały ucierpieć po tym jak wirus szyfrujący dane wymknął się jego twórcom spod kontroli.
News

Samsung w Polsce liderem – Huawei wyprzedza Apple

30% kupowanych u nas smartfonów ma logo Samsunga. Drugie miejsce zajmuje Huawei. Trzecią pozycję okupuje Apple, co jest polską specyfiką. Na świecie producent iPhone'ów wygrywa z Huawei. Piszemy o świeżych rynkowych danych zebranych przez International Data Corporation, z których wynika też, że kupimy w tym roku w sumie ok. 8,5 miliona smartfonów.
News

Meizu Pro 7 z ekranem e-ink na tylnym panelu

Wkrótce chiński producent powinien oficjalnie przedstawić nową wersję swojego bezramkowego flagowca. W sieci pojawiły się przecieki, dotyczące Meizu Pro 7. Wynika z nich, że smartfon ma mieć drugi, energooszczędny ekran.
News

Ta mysz nie straci sił nawet podczas zażartej walki

Logitech poświęcił cztery lata na opracowanie dwóch rozwiązań, które ułatwią życie użytkownikom bezprzewodowych myszy. Powerplay to pierwszy na świecie system stałego ładowania myszy w ruchu, a Lightspeed to technika wzmacniania sygnału i optymalizacji połączenia bezprzewodowego.
News

Perypetie francuskiego outsourcingu w brytyjskim rządzie

"The Register" donosi o niecodziennej sytuacji. Otóż brytyjski urząd Government Digital Services (GDS) odpowiedzialny za informatyczną transformację struktur rządowych Wielkiej Brytanii miał kłopot z zapłaceniem pensji pracowników z powodu... problemów technicznych.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.