Internet i sieci

Internet i sieci

Po zamachu na Pawła Adamowicza internet zalewa fala hejtu

Policjanci z Biura do walki z Cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę, który na Twitterze groził prezydentom Poznania i Wrocławia. To 41-letni mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości. Według informacji, do jakich dotarł CHIP, polskie służby współpracowały z amerykańskimi w celu ustalenia IP internauty.
Bezpieczeństwo

Fani PewDiePie włamali się do 65 tysięcy telewizorów

Chromecast sprzedawane przez Google pozwalają kontrolować smart TV za pomocą aplikacji mobilnej. Niestety, okazuje się, że urządzenia te są podatne na ataki hakerskie. Dwóm hakerom udało się przełamać zabezpieczenia i przejąć ponad 65 tysięcy urządzeń. Na podłączonych do nich telewizorach wyświetlają co kilka minut klip z popularną osobowością YouTube'a, Szwedem Felixem Arvidem Ulfem Kjellbergiem, znanym…
google+ Witryny internetowe

Google+ zniknie szybciej – w kwietniu 2019 roku

Koncern ogłosił niedawno, że zamknie serwis społecznościowy w sierpniu przyszłego roku. Jak okazuje się teraz, operacja zostanie przyśpieszona o 4 miesiące. Głównie za sprawą wykrytego programistycznego błędu, który zagrażał bezpieczeństwu danych należących do 52 milionów użytkowników.
Internet i sieci

Microsoft pracuje nad nową przeglądarką

Według Zaca Bowdena z serwisu Windows Central, Microsoft planuje porzucić własny silnik graficzny EdgeHTML na rzecz Chromium. Nową wersję domyślnej przeglądarki Windows 10 niebawem będą mogły przetestować osoby zarejestrowane w programie insiderskim Microsoftu.
Internet i sieci

Google wróci do Chin na początku 2019 roku

Ben Gomes, wiceprezes Google odpowiedzialny za silniki wyszukiwania powiedział pracownikom, że koncern zamierza wrócić do Chin na początku 2019 roku. Tymczasem Amnesty International wraz z częścią załogi domagają się od koncernu zaprzestania prac nad narzędziami do cenzurowania chińskiego internetu.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.