Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #14

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #14

Pocketcloud

Pocketcloud

Pocket Cloud

cena: bezpłatny

Być może niektórzy z Was znają firmę Wyse zajmującą się tworzeniem oprogramowania? Wyse niedawno stworzył aplikację Pocket Cloud na Androida, która pozwala na sterowanie i dostęp do komputera z poziomu telefonu z Androidem. Połączenie między urządzeniami można uzyskać standardowo poprzez sieć WiFi, lub, co moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem w stosunku bezpieczeństwo/jakość, przez konto Google – wystarczy zalogować się na to samo konto z waszego telefonu i komputera. Fajna zabawka dla użytkowników komputerów stacjonarnych.

Oprogramowanie do zainstalowania na pececie można pobrać stąd.

qr_pocketcloud

CircleLauncher Light

CircleLauncher Light

CircleLauncher Light

cena: bezpłatny

Czyli kolejny sposób na upiększenie waszych androidowych pulpitów. CircleLauncher Light to widżet pozwalający na szybki dostęp do waszych ulubionych aplikacji oraz kontaktów. Po umieszczeniu widżetu na jednym z pulpitów, pojawi się okno konfiguracji, w którym użytkownik zdecyduje czy po naciśnięciu kółka CircleLaunchera ma uzyskać dostęp do wybranych przez siebie aplikacji, bądź kontaktów. Reszta opcji ma charakter czysto kosmetyczny i dotyczy wyglądu, wyświetlanego napisu oraz koloru umieszczonego przed chwilą widżetu. Jeśli tak jak ja, borykacie się z problemem “zapchanych” pulpitów, to polecam przetestować tą aplikację.

qr_circlelauncher
Minus for Android

Minus for Android

Minus for Android

cena: bezpłatny

http://min.us to obecnie, moim zdaniem, najwygodniejszy serwis jeśli chodzi o hosting pojedyńczych obrazków w stylu imageshack.us czy imgur.com. Jeśli nie słyszeliście o tym portalu, to polecam sprawdzić jak najszybciej. Tymczasem wróćmy do opisywanej androidowej aplikacji. Minus for Android to jak sama nazwa wskazuje, klient Min.usa dla Androida – również bardzo wygodny. Aplikacja pobiera dane o aktualnie przetrzymywanych na waszym telefonie grafikach, korzystając z bazy androidowej galerii. Do tego, pozwala na płynne przejście w tryb robienia zdjęć i po wykonaniu fotki, na błyskawiczne wrzucenie jej na serwer. Androidowy klient min.us przechowuje w pamięci adresy do wszystkich przesłanych przez Was plików, zatem z czasem niektórzy mogą zacząć traktować go jako swój album (albo albumy) foto, trzymany w chmurze.

qr_minus

System Live Wallpaper

System Status Live Wallpaper

System Status Live Wallpaper

cena: bezpłatny

Kto z Was nie kocha, kiedy gdzieś na pulpicie waszego telefonu wyświetlane są Niezbędne i Najpotrzebniejsze W Życiu Informacje takie jak stan baterii, ilość wolnego miejsca, temperatura i wydajność procesora/RAMu? Widżetów z tymi informacjami jest multum i zapewne każdy z Was zdążył wybrać sobie coś dla siebie. System Status Live Wallpaper to zgoła inne podejście do tematu, gdyż NiNWŻI zamiast być widżetem, są w tym przypadku animowaną tapetą. I za samą tą oryginalność, stwierdziłem, że warto wziąć to tapetę (nomen omen). A jaka tapeta wyświetla się “pod” informacjami o systemie spytacie? A taka, którą sobie sami wybierzecie, genialne, prawda?

qr_batterylive

CloudJump

CloudJump

Cloud Jump

cena: bezpłatny

I na koniec gierka, na którą natknąłem się przez przypadek, podczas szukania ciekawych aplikacji współpracujących z szeroko rozumianą “chmurą”. Tutaj współpraca gracza z chmurą polega na bujaniu w obłokach, a ściślej mówiąc na zeskakiwaniu na coraz niższe chmury. Oczywiście, żeby nie było tak łatwo, twórcy postarali się o to, żeby cumulusy poruszały się z różną prędkością oraz o.. zmienne kierunki oraz siłę wiatru. Bardzo irytująca i nie taka łatwa jak większość gierka, zyskała moją sympatię tym, że nie znudziła mi się po pięciu minutach zabawy – jak to zwykle bywa z darmowymi produkcjami na Androida. Fajna, wymaga myślenia, polecam sprawdzić.

qr_cloudjump