Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #22

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #22

Formula2011.com

Formula1.com 2011

Formula1.com 2011

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Adam Małysz oficjalnie zakończył już karierę skoczka, także niektórzy muszą pomyśleć o zmianie przyzwyczajeń i przestawić się z latających wąsów na latającą na zakrętach formułę 1 i kibicowaniu Robertowi Kubicy. Ta aplikacja pozwoli Wam być na bieżąco ze wszystkimi wynikami wyścigów tegorocznego sezonu Formuły 1. Na próżno szukać w sieci dokładniejszych informacji na temat warunków pogodowych, czasów przejazdu i wyników poszczególnych wyścigów. Zresztą, wszystkie oficjalne teamy, biorące udział w tegorocznym sezonie korzystają z tych samych informacji. Nieźle co?

Firefox 4 RC

Firefox 4 RC

Firefox 4 RC

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

W tym miesiącu głośno o Mozilli. Stabilna wersja Firefoxa 4 zdążyła już ukazać się na desktopy, ale mamy dobrą wiadomość dla użytkowników Androida – stabilna wersja FF 4.0 to kwestia tygodnia, maksymalnie dwóch. W tym czasie możecie wypróbować wersję RC, która charakteryzuje się szybszym przewijaniem stron (dla małych ekranów to całkiem ważna funkcja), współpracą z Firefox Sync i jak to ładnie opisali twórcy “ogólnym polepszeniem user experience”. Reflow, asystent wypełniania formularzy, szukanie tekstu na stronie i inne “gadżety” powinny Was również zainteresować.

Adblock Plus

Adblock Plus

Adblock Plus

cena: bezpłatny

pobierz program z oficjalnej strony

Nie wierzę, że ktoś z Was nie słyszał jeszcze nazwy tego programu. Reklamy internetowe stają się coraz bardziej nachalne, stąd rosnąca liczba użytkowników, którzy je po prostu blokują. Adblock to chyba najpopularniejszy na chwilę obecną program, który służy właśnie do tego celu, a teraz dostępny jest również na Androida.  Twórcy wersji mobilnej zapewniają, że ich aplikacja współpracuje w pełni z Firefoxem 4, Google Chrome i K-Meleonem. Jeśli macie dość reklam wyskakujących na ekranie waszego smartfona to.. wiecie co z nimi zrobić. 

AutomateIt

AutomateIt

AutomateIt

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Jeśli marzył Wam się darmowy Tasker, to mam dobrą wiadomość. AutomateIt, jak sama nazwa wskazuje, służy do automatyzowania czynności, które wykonujecie rytunowo. Może opiszę zasadę działania na przykładzie: Dojeżdżacie do pracy, poniedziałek-piątek, powiedzmy, że od 9 do 17 musicie mieć wyciszony dzwonek w komórce – AutomateIt się tym zajmie. Podając jako warunek, współrzędne geograficzne waszego zakładu pracy, od dzisiaj nie musicie już o tym pamiętać. Polecam przetestować i samemu zdecydować, czy aplikacja się do czegoś przyda.

Digitally Imported Radio

Digitally Imported Radio

Digitally Imported Radio

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Zazwyczaj stronię od polecania aplikacji, które w zasadzie nie są niczym więcej niż ładnym opakowaniem do strumieniowania muzyki z sieci, ale każda reguła, prędzej czy później napotyka na wyjątek. Jeśli lubicie muzykę elektroniczną – od trance’u, po chilloutowy ambient, to albo od dawna znacie stronę www.di.fm, albo będziecie mi bardzo wdzięczni. Plany taryfowe (i szybkość bezprzewodowych połączeń, skoro już o tym mowa) w Polsce raczej nie zachęcają do strumieniowania internetowego radia przez 3G, ale od czego są sieci WiFi? Chillout przed snem, bez potrzeby wstawania do komputera to piękna sprawa.