Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #15

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #15

Metro UI

Metro UI

Metro UI

Widzieliście interfejs w Windows Phone 7? Podoba Wam się? Wiecie, że można go ściągnąć na Androida? A, jak to zwykle bywa – Metro UI to jeszcze BETA. Sam interfejs podoba mi się bardziej niż w oryginale, ale to chyba przez to, że mogę się nim pobawić na moim codziennym telefonie, ze świadomością, że pod spodem to nadal Android. Ot, taka ciekawostka.

qr_metroui

Task Identifier

Task Identifier

Task Identifier

Aplikacja narodziła się na forum XDA i służy do inwigilowania poczynań waszego telefonu i zainstalowanych na nim aplikacji. Task Indentifier powiadamia za każdym razem, kiedy nowa aplikacja ładowana jest do pamięci systemu, pozwala na definiowanie “stopnia kontroli” dla każdej aplikacji z osobna. Jesteście pewni, że żadna aplikacja nie podsłuchuje waszych rozmów telefonicznych? Jeśli tak, to Task Identifier raczej Was nie zainteresuje.

qr_taskident

Vector Ace

Vector Ace

Vector Ace

Niektórzy z Was grali w tą grę tysiące razy i znają w niej wszystkie możliwe sztucki, więc dlaczego o niej piszę? Bo ja do niedawna nigdy nie grałem w nią na żadnym urządzeniu elektronicznym (chyba, że wieża Unitra robiąca za podkładkę pod kartkę się liczy). Analogowa gra została zyskała swą cyfrową postać zapewne  za sprawą premiery nowego Trona – wyścigi wektorów budzą pewne skojarzenia, przynajmniej u mnie.

qr_vectorace

History Eraser

History Eraser

History Eraser

Twoja dziewczyna/twój chłopak chce pożyczyć od Ciebie komórkę, a Ty stoisz sparaliżowany/a nie wiedząc co zrobić, gdy twoja historia wyjdzie na jaw? A może po prostu chciałbyś mieć możliwość czyszczenia takich rzeczy jak: historia przeglądarki, rejestr połączeń, historia wyszukiwania w Android Market, historia wyszukiwania w mapach Google, historia wyszukiwania w Gmail’u, dane skopiowane do schowka, historia wyszukiwania na YouTube, historia wyszukiwania na Google? History Eraser powstał właśnie po to. Chyba nie mam po co pisać, że jest prosty w obsłudze.

qr_histera

Chess Buddies

Chess Buddies

Chess Buddies

Pamiętacie te wszystkie fajne sceny w filmach, w których to Ktoś Ważny rozgrywał jakąś fascynującą partię szachów z Kimś Uczonym? Zawsze marzyłem, żeby zagrać w ten sposób i pewnie nigdy nie spełnię tego marzenia, ale Chess Buddies to coś w sam raz na otarcie łez. Aplikacja obsługuje do 50 gier na raz (gdyby któryś z waszych przeciwników miał w zwyczaju analizować jego kolejny ruch przez cały dzień na przykład), rejestracja nie wymaga podawania maila i trwa mniej więcej 6 sekund (czysta formalność w celu zarejestrowania nicka użytkownika szczerze mówiąc), jeśli żaden z waszych znajomych posiadających androida nie gra w szachy to zostaje Wam możliwość gry przeciw.. całemu światu. Znalezienie gry (o dziwo) nie zajmuje więcej niż 15-20 sekund – kolejny plus. Grajcie w szachy!

qr_chess