Przeglądasz: Smartfony

chińskie smartfony Smartfony

NEWS: mamy listę 10 smartfonów najczęściej kopiowanych w Chinach

Według raportu firmy AnTuTu, znanej z benchmarka sprawdzającego wydajność urządzeń mobilnych - w 2017 roku 2,64% wszystkich sprzedanych na świecie telefonów było podróbkami. Najczęściej w Państwie Środka kopiuje się Samsunga. Ale Chińczycy podrabiają również własne, rodzime marki. Wysoko w rankingu jest i Apple.
Oukitel U18 Smartfony

iPhone X? Nie, to Oukitel U18

Chińczycy z Oukitel uznali, że warto połączyć pomysł na ekran wzięty z iPhone'a oraz zaczerpnąć trochę z Huaweia, by opracować kolejny "bezramkowy" smartfon z ekranem w formacie 21:9. Mowa o modelu Oukitel U18.
aparat w ekranie Smartfony

Samsung ma patent na wbudowanie kamery i innych sensorów w ekran smartfonu

Chociaż wiele smartfonów nazywamy bezramkowymi, to nie istnieje jeszcze model, którego ekran mógłby przykryć 100% powierzchni przedniego panelu, głównie ze względu na kamerę, której nie da się umieścić pod wyświetlaczem. Wkrótce może się to jednak zmienić za sprawą koreańskiego producenta, który opatentował stosowne rozwiązanie.
iphone x Smartfony

Za pół roku koniec produkcji iPhone’a X?

Jak przewiduje Ming-Chi Kuo, główny analityk tajlandzkiej firmy KGI Securities, firma z Cupertino w połowie roku zrezygnuje z produkcji iPhone'a X. Ma tak się stać ze względu na słabszą niż oczekiwano sprzedaż smartfonu.
Smartfony

TEST: sprawdzamy „najlepszego iPhone’a jakiego kiedykolwiek zbudowali”

Ten telefon miał być hołdem dla dziesięciu lat iPhone’a na rynku. Wywołał tak samo skrajne reakcje jak pierwszy smartfon Apple - od zauroczenia, po śmiech i drwinę. Według producenta, to telefon „z przyszłości”. Dla innych jest nieudolną próbą opanowania pozycji, na których ulokował się Android. Model X przynosi rzeczywiście rewolucję, czy to tylko marketingowy blichtr?
Apple

Apple przeprasza za spowalnianie starszych iPhone’ów

Ponieważ zużycie baterii jest oficjalnym powodem spowalniania telefonów, Apple wymieni baterie w starszych iPhone'ach. Oczywiście, że nie darmo. Jednocześnie firma deklaruje, że nie wycofa się ze spowalniania urządzeń ze zbyt słabymi akumulatorami.
smartfony 2018 Smartfony

Spodziewane, najważniejsze smartfony 2018 roku

Każdy producent przygotowuje na przyszły rok kolejne wersje swoich flagowców, ale w naszym zestawieniu postanowiliśmy wytypować te, które są najbardziej oryginalne i które mają szansę podbić rynek. Wśród nich aż dwa urządzenia posiadają elastyczne wyświetlacze.
Huawei P11 Smartfony

Huawei idzie w ślady Apple

Wprawdzie dane na temat przyszłego modelu Huawei P11 są nadzwyczaj skąpe, to wszystkie doniesienia sugerują wyraźnie, że Huawei pozazdrościło Apple systemu TrueDepth, czyli techniki rozpoznawania twarzy.